تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نصرآباد - باغ گلبن - پنج افرا - ناهار خوران

  بنام خدا

  جمعه این هفته کمی متفاوت از دفعات قبل بود. مسیری را انتخاب کردیم که قبلا نرفته بودیم. نه اینکه اصلا نرفته باشیم بلکه از یک طرف اعضای گروه رفته بودند و یا مسیرهای مجاور آنرا بدفعات رفته بودیم ولی این قسمت از این ناحیه را اختصاصا نرفته بودیم . برای همین منظور سعی کردیم از یک راهنمای محلی استفاده کنیم ولی تا آخر شب برنامه موفق به این کار نشدیم. و هر یک به بهانه ایی از همراهی سرباز زدند. صبح طبق برنامه با 8 نفر به سمت روستای نصرآباد و سپس باغ گلبن حرکت کردیم. این دو روستا از روستاهای نزدیک شهرستان گرگان هستند. زمانیکه به روستا رسیدیم حدود ساعت 7:30 بود. اهالی روستا مشغول انجام امورات روزانه خود بودند. و گاهی هم احساس شان را با کلماتی از قبیل اینکه شما هم  بروید یک هفته دیگه برگردید بدرقه مان می کردند. انگار هنوز در شوک گم شدن یکی از اهالی روستا که در هفته گذشته بمدت 4 روز در جنگل های توسکستان گم شده بود، بودند.

  به هر حال ما به حرکتمان ادامه دادیم و کم کم از روستای زیبای باغ گلبن خارج شدیم. در طول مسیر از تمشگ های وحشی هم تناول کردیم . در امتداد رودخانه حرکت کردیم. تا به زمین فوتبال روستا و سپس آبندان بدون آب روستا رسیدیم. تا این مرحله در جاده جنگلی و بین مزارع حرکت می کردیم ولی از این به بعد از سمت چپ آبندان و یه بعبارتی شرق آن به حرکتمان ادامه دادیم و خودمان را به بالای یال مشرف به روستا رساندیم که کمی دارای شیب تند و با توجه به بارندگی روز قبل لغزنده بود.

  پس از گذر از شیب تند به بالای یال اصطلاحا پلنگ رو رسیدیم که با شیب ملایم ما را به جاده طرح جنگل نومل متصل می کرد. پس از رسیده به محوطه باز که حکایت از محل اطراق چوبکش ها بود رسیدیم که از سمت شرق به جاده طرح جنگل متصل بود. با متمایل شدن به سمت غرب در یک مسیر پاکوب به پنج افرا رسیدیم. پنچ افرا یکی از مقصدهای کوهنوردان برای مسیرهای گل گشتی است . اگر از سمت نارخوران قصد آنرا داشته باشی حدود یک ساعت زمان نیاز دارد. نامش برگرفته از پنج درخت تنومند افرا است. همچنین در این مکان چشمه آبی است و معمولا در طول سال آب آن جاری است.

  حدود ساعت 12 به پنج افرا رسیدیم. پس از استراحت، ناهار و نماز به حرکتمان به سمت ناهارخوران ادامه دادیم و حدود ساعت 3:30 به محل قرار پارک بازی ناهار خوران رسیدیم.

  برنامه ما با خاطره ایی خوش و بیاد ماندنی به اتمام رسید.

  روستای باغ گلبن

  خروس سحر خیز چهل تاج

  دوستان در حال چیدن تمشگ

  زمین فوتبال روستا که در سمت جنوب روستا واقع شده است

  جاده حاشیه رودخانه

  آب بندان که حدود یک هکتار وسعت دارد و خالی از آب ولی سر سبز و زیبا

  نمای روستای باغ گلبن و نصراباد از ارتفاعی بالا

  قارچ های متنوع ، زیبا و فراوان

  پنج افرا از نمای بالا

  چغه سرخ

  دوستان ما

  منظره زیبا

  امیدوارم به همه خوش گذشته باشد.

  به امید دیداری دوباره

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 12 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 2 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161576
 • بازدید امروز :81814
 • بازدید داخلی :5629
 • کاربران حاضر :123
 • رباتهای جستجوگر:383
 • همه حاضرین :506

تگ های برتر